skip to Main Content

BLUEPRINT AUTOMATION RACUPACK

Firma BluePrint Automation została założona przez Boba Prakkena w 1980 roku. BPA specjalizuje się w projektowaniu elastycznych i innowacyjnych systemów typu Pick&Place. W przeciągu lat firma rosła aby stać się światowym liderem i produkcji prowadzonej w lokalizacjach takich jak Woerden – Holandia, Colonial Heights – Stany Zjednoczone. Obecnie BluePrint zatrudnia ponad 200 pracowników osiągając obroty roczne na poziomie 120 milionów euro rocznie.

Od 1980 roku firma wyprodukowała ponad 7000 systemów do pakowania w opakowania zbiorcze pracujące na całym świecie w przemyśle spożywczym i innych branżach.

Wiele patentów firmy pokazuje, że firma szuka własnych innowacyjnych rozwiązań w przemyśle, a w szczególności dla produktów głęboko mrożonych, chipsów, przekąsek, chemii gospodarstwa domowego, serów czy lodów.

W roku 2013 grupa BluePrint Automation przejęła firmę RacuPack. Jednak ze względu na siłę marki RacuPack dalej zachowano markę jako synonim kartoniarek z załadunkiem z boku w opakowania typu Wrap Around.

W roku 2017 otworzyła nową fabrykę w Woerden, NL.

Back To Top