Ciekawostki

Nowości techniczne:

19.11.2014

RacuPack i BluePrint Automation dostarczyły pierwsze kartoniarki do opakowań Wrap Arround z załadunkiem opakowań z wykorzystaniem delta robotów.

UVA Packaging zaprezentowała pakowaczkę zbudowaną dla branży mięsnej ATLA z IP 66

CSI wprowadza 2 nowe palteyzatory standartowe z serii iPAL i Smart PAL

Więcej


Dowiedz się więcej

22 398 60 00

Pn-Pt  8 - 16

Szukaj

PROWADZENIE I UKŁADANIE PRODUKTU

BluePrint oferuje szeroką gamę urządzeń do przenoszenia opakowań, zaprojektowanych z myślą o branży klienta.

SYSTEM KONTROLI PACZEK

Co może zrobić System Kontroli Paczek

Jeśli produkt musi być odwrócony zanim trafi do opakowania zbiorczego, BluePrint ma na to rozwiązanie.

Jak działa System Kontroli Paczek

Pakowaczki zbiorcze oferowane przez BluePrint mogą być wyposażone we wbudowany moduł odwracania paczek. Moduł wykorzystuje dwa równoległe pasy przesuwające się z różną prędkością odwracając paczki o 90 stopni.
Inny moduł odwracający paczki produktów nie sypkich wykorzystuje mocny, pionowy pas boczny, który działa z nieco mniejszą prędkością niż poziomy przenośnik taśmowy pod produktem. Zmienna prędkość ruchu każdego z pasów zapewnia spójny obrót o 90o.


KONDYCJONOWANIE PRODUKTU

Co może zrobić system Kondycjonowania Produktu

Urządzenie podające produkt, Model PF, jest wyposażone w specjalnie zaprojektowane wałki o kwadratowym przekroju do kondycjonowania produktu. Opcjonalną funkcją może być wykrywanie produktu luzem.

Jak działa system Kondycjonowania produktu

Podczas przesuwania się po kwadratowych wałkach opakowanie wibruje, co lekko ubija produkt w opakowaniu i umożliwia sprawdzenie, czy produkt się z niego nie wydostał. Kwadratowe rolki równomiernie rozmieszczają produkt i pozwalają kontrolować, czy produkt nie wydostał się przez zgrzew wzdłużny lub zgrzewy poprzeczne opakowania. Jeśli produkt luzem zostanie wykryty wysyłany jest sygnał albo do sekcji odrzutu albo do sterownika w celu zatrzymania linii i dokładnej kontroli.

Opcjonalne urządzenia do różnorodnych dodatkowych zastosowań.

Model PF/E - rozszerzony podajnik produktów - poza posiadanymi standardowymi funkcjami uzupełniony jest o wydłużone wałki kwadratowe oraz sprężynowy górny dociskacz produktów, dla których korzystne będzie dodatkowe kondycjonowanie.

Model PFI – podajnik produktów z jednostką kontrolującą torebki – wyposażony w kwadratowe wałki do lekkiego ubijania produktu, jednostkę kontrolującą zgrzewy do sprawdzania czy paczka jest w całości, wykrywacz podwójnych torebek, pochyły przenośnik ze stacją zdmuchującą puste torebki i pojemnikiem na odrzuty. Zawiera także wykrywacz produktu luzem, który wydostał się przez zgrzewy torebki. Urządzenie to przeznaczone jest przede wszystkim do torebek typu „poduszka”, do przekąsek lub szczególnie delikatnych produktów spożywczych

Co powinieneś wiedzieć o Kondycjonowaniu produktu

Produkt: swobodnie przesuwające się torebki z produktem stałym
Konstrukcja: malowana stal węglowa lub stal nierdzewna z odpowiednim do aplikacji zabezpieczeniem środowiskowym


SYSTEM PROWADZENIA OPAKOWAŃ ZBIORCZYCH


BluePrint dysponuje szeroką ofertą urządzeń do pakowania w kartony dostosowaną do szczególnych potrzeb branży klienta. Urządzenia do ustawiania kartonów z kątowymi lub liniowymi zasobnikami, kontrolery wagi kartonów do sprawdzania właściwej ilości torebek w kartonie, ubijaki/kompaktory do optymalnego wypełnienia kartonu, to tylko przykłady szerokiej gamy projektów.

- FORMOWANIE KARTONÓW
- ZAMYKANIE KARTONÓW
- WAŻENIE KARTONÓW
- KOMPRESOWANIE PRODUKTÓW W KARTONACH